2010 m. sausio 30 d., šeštadienis

Autorius Saule


ALKANA ZUVIS

2010 m. sausio 25 d., pirmadienis

Aptiktas naujas virusas, paralyžiuojantis kompiuterio darbą


Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET perspėja apie naują kenkėjiškų programų šeimą „Win32/Zimuse.A“ ir „Win32/Zimuse.B“. Šie kirmino tipo virusai pavojingi tuo, kad patekę į kompiuterio sistemą ten esančius dokumentus padaro nebepasiekiamus jų šeimininkams.

„Manoma, kad šis kenkėjas iš pradžių buvo sumanytas kaip pokštas ir nukreiptas į konkrečią motociklininkų bendruomenę Liptovo regione Slovakijoje. Tačiau pastaruoju metu jis sparčiai pradėjo plisti visame pasaulyje, pirmi atvejai aptikti ir Lietuvoje. Kad vartotojų kompiuteriai išliktų saugūs rekomenduojame pasirūpinti patikima antivirusine programa ir svarbių dokumentų atsarginėmis kopijomis“, - pranešime cituojamas Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Pasak T. Parnarausko, ESET aptiko šio tipo kenkėjus daugybėje vartotojų kompiuterių. Pačioje pradžioje buvo taikomasi tik į Slovakijos vartotojų saugumą – jie sudarė daugiau nei 90 procentų visų, kurių kompiuteriai buvo užkrėsti šiuo virusu. Tačiau šiuo metu daugiausia nukentėjusių kompiuterių yra Jungtinėse Amerikos Valstijose. Toliau seka Slovakijos, Tailando, Ispanijos, Italijos, Čekijos ir kitų Europos šalių kompiuterių naudotojai, nukentėję nuo šio kenkėjo.Šios šeimos virusai primena garsųjį virusą „OneHalf“ tiek kirmino elgesiu, tiek jo kilimo šalimi (abudu atsirado Slovakijoje), tiek ir daroma žala – jie visiškai paralyžiuoja sistemą, kurią užkrečia. Šie kirminai naudoja du plitimo kanalus. Vienas jų – interneto svetainės, kuriose jie pasislepia kaip išsiarchyvuojatys ZIP tipo failai arba pramoginiai intelekto koeficiento pasitikrinimo (IQ) testai. Antrasis – užkrėstos pernešamos USB laikmenos, skirtos informacijai saugoti, dėl kurių kirminas ir išplito taip plačiai.

Viruso atmainos „Win32/Zimuse.A“ ir „Win32/Zimuse.B“ skiriasi ne tik sklidimo būdais, bet ir aktyvizacijos laikais. „A tipo“ kirminas, atsiradęs kompiuterio sistemoje, jį užkrečia po 10 dienų, o „B tipo“ – po 7 dienų. „B variantas“ turi dvigubai trumpesnį laikotarpį, po kurio pradeda savo žalingą veiklą kompiuterio sistemoje nei originalusis - 20 dienų.

Šis kenkėjas neužšifruoja užgrobtojo kompiuterio duomenų, tačiau jis lenkia savo pirmtakus tuo, kad atsidūręs kompiuterio sistemoje jis aktyvizuojasi ir vartotojas nebegali naudotis savo sukaupta informacija 20 ar 40 dienų.

Verslo naujienos telefone - m.vz.lt

"Verslo žinios" pristato naują paslaugą - personalizuotas verslo naujienas telefone.
Iki šiol telefone verslo naujienas buvo galima skaityti adresu wap.vz.lt, dabar jos pateikiamos ir m.vz.lt. Šiuo puslapiu naudotis galės visų išmaniųjų telefonų, turinčių interneto naršykles, savininkai.

m.vz.lt lankytojai dominančių naujienų srautą pasirinks pagal verslo sritis, raktinius žodžius - tai pirma Lietuvoje teikiama tokio pobūdžio paslauga telefone. Kartu su "Nokia" kurtame puslapyje bus pateikiamos vz.lt ir dalis "Verslo žinių" naujienų.

m.vz.lt nėra nei vienos reklamos.

"Tai portalas skaitytojams, ne reklamdaviams. Dabar kviečiame lankytojus iki kovo 1 d. puslapiu naudotis nemokamai", - sako Ugnius Jankauskas, "Verslo žinių" generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Jo teigimu, technologijų atsiradimas ir jų skvarba tarp VŽ tikslinės auditorijos - verslo sprendimų priėmėjų - lėmė tai, kad dabar buvo sukurtas m.vz.lt.

Demonstracinę jo versiją galima pamatyti

Google" įkūrėjai parduoda dalį akcijų




Paieškos sistemos "Google" bendraįkūrėjai Larry’s Page’as ir Sergejus Brinas kiekvienas ketina parduoti po maždaug 5 mln. bendrovės akcijų - jie patvirtino 5 m. akcijų pardavimo programą. Ją įgyvendinus verslininkų dalis bendrovėje sumažėtų nuo 18% iki 15%.
Už parduotas akcijas buvę Stenfordo iniversiteto studentai turėtų gauti po 2,75 mlrd. USD. Per panašią 2004 m. patvirtintą akcijų pardavimo programą verslininkai pardavė po 7,2 mln. akcijų. Jie žurnalo "Forbes" sudaromame turtingiausių amerikiečių 400-uke užima 11-ą vietą.
"Apple" gali nutraukti bendradarbiavimą su "Google"
Korporacija "Apple" svarsto išmaniuosiuose telefonuose "iPhone" diegti "Microsoft" paieškos sistemą "Bing". Šiuo metu kompanija bendradarbiauja su paieškos gigantu "Google".
Ne pirmą savaitę vykstančios diskusijos atspindi vis aštrėjančią konkurenciją tarp "Apple" ir "Google". Pastaroji šį mėnesį pristatė konkurentą "iPhone'ui" išmanųjį telefoną "Nexus One" su operacine sistema "Android". "Apple" savo ruožtu svarsto apie reklamos telefonuose "iPhone" diegimą, taip metant iššūkį "Google" reklamos verslui.

"Atsižvelgiant į rinkoje aštrėjančią konkurenciją, "Apple" būtų paranku sandoris su "Microsoft", - teigia Jamesas McQuivey, Kembridžo universiteto analitikas.
"Apple" ir "Microsoft" susitarimas reikštų, jog išmanųjį telefoną "iPhone" įsigiję asmenys automatiškai naudotųsi paieškos sistema "Bing". Norintieji įdiegti, pavyzdžiui, "Google", turėtų parsisiųsti specialią aplikaciją.

"Microsoft" sandoris palankus, nes taip plės vartotojų lauką, kuo remiantis didins pajamas iš reklamos.
JAV tyrimų bendrovės "Nielsen" duomenimis, 86% "iPhone" savininkų naudojosi "Google" paieškos sistema, 11% - "Bing".

2010 m. sausio 24 d., sekmadienis

Visiškai viskas viename. Dabar su įspūdingu ekranu.







iMac evoliucija.

Tai buvo puiki idėja senais laikais, ir tai yra puiki idėja dabar. Pirmoji ploščiaekranio iMac kompiuterio viskas viename konstrukcija išvalė darbalaukį. Viskas, ko Jums reikia — monitorius, procesorius, grafikos procesorius, standusis diskas, optinių diskų įrenginys, operatyvioji atmintis ir dar daugiau — buvo patalpinta viename paprastame korpuse. Naujos technologijos viduje ir išorėje padaro iMac vertingu viskas viename dinastijos nariu. 21.5" ir 27" ekranai.

Naujieji iMac nuėjo ilgą kelią nuo pirmojo 15" iMac kompiuterio. Tiesiog pažvelkite, ir pamatysite, kad tai išties ilgas kelias. 21.5" ar 27" ekranas užima praktiškai visą priekinę korpuso dalį. Kai viskas, ką matote yra ekranas - niekas neįsiterps tarp Jūsų ir vaizdo ekrane. Filmai, TV laidos, tinklalapiai, nuotraukos — viskas atrodo stulbinamai naujajame plačiaformačiame 16:9 iMac ekrane.
LED foninis apšvietimas.

Kai ekranas turi daugiau taškų, norint pasiekti geriausią įmanomą vaizdą, jais reikia praleisti daugiau šviesos. Naujuosiuose iMac esanti LED foninio apšvietimo technologija būtent tai ir atlieka, pasiekdama nepaprastą ryškumą ir efektyvumą. Kadangi ši technologija neužima daug vietos, iMac korpusas išlieka plonas — netgi viduje sutalpinus visus didelio našumo komponentus.
Nepastebimas korpusas.
iMac kompiuterio galinėje dalyje rasite įvairių jungčių rinkinį, ir nieko daugiau. Nepastebimas, preciziškai pagamintas korpusas paverčia galinę dalį vienu tolydžiu aliuminiu paviršiumi. Rasite tiktai vieną laidą - maitinimo.
Didesnė raiška.
Naujieji 21.5" iMac palaiko 1920 x 1080 HD raišką. Apple inžinieriai galėjo tiesiog ištempti šią raišką ir panaudoti ją 27" modeliuose, tačiau vietoj to jie suteikė ekranui kur kas didesnę raišką, nei HD - 2560 x 1440 taškų. Tai 78 procentais daugiau taškų, nei 21.5" iMac modelių ekranuose.
IPS technologija.
iMac ekranas sukurtas taip, kad puikiai atvaizduotų informaciją praktiškai bet kokiu kampu. Tai pasiekti įgalina technologija, vadinama IPS ("In-Plane Switching"). Nesvarbu, ar sėdite priešais ekraną, ar stovite šone - vis tiek matysite nuostabų vaizdą su fantastišku spalvų darnumu ir visomis detalėmis.
Vėsūs, tylūs komponentai.
Platesni iMac ekranai suteikia daugiau vietos atskirti du karščiausius komponentus - centrinį ir grafikos procesorius. Tai padeda išlaikyti vėsą iMac korpuso viduje. Apple inžinieriai taip pat įmontavo sumanią valdymo sistemą, stebinčią temperatūrą ir tiekiančią reikalingą oro kiekį kritiniams komponentams. iMac kompiuterio viduje esantys trys ventiliatoriai buvo sureguliuoti itin tyliam veikimui užtikrinti. Koks gi visų šių pakeitimų rezultatas? Tuščiosios eigos rėžimu veikianti sistema sukuria 18 decibelų garsą — tokį tylų, kad net nepastebėsite, jog kompiuteris įjungtas.
Stiklas nuo krašto iki krašto.
LED ekraną dengiantis stiklas apgaubia aliuminio korpsuso kraštus.
Smailas pjedestalas.
Dar viena pergalė prieš netvarką - smailas aliuminis pjedestalas praktiškai išnkysta ant stalo.
Pertvarkyti garsiakalbiai.
Naujieji garsiakalbiai suteikia garsesnį, švaresnį skambesį su geresniu žemų dažnių atsaku ir mažesniais triukšmais.
Belaidis patogumas.
iMac kompiuteriai yra paprastos konstrukcijos, padedančios išvengti netvarkos. Natūralu, kad tai pirmasis Mac kompiuteris standartiškai komplektacijoje turintis belaidę Apple klaviatūrą ir naująją belaidę "Magic Mouse"pelę
Daugiajutiminė technologija.
"Magic Mouse" sukurta taip, kad atliktų visus pelei reikalingus dalykus — nutaikymą, paspaudimą ir slinkimą — bet to pasiekta nenaudojant slinkties ratuko, rutulinio manipuliatoriaus ir matomo mygtuko. "Magic Mouse" naudoja daugiajutiminę technologiją, leidžiančią paspausti, slinkti ar braukti, bet kurioje nuostabiai glotnaus viršutinio paviršiaus vietoje. Tikroji "Magic Mouse" pelės magija yra ta, kad ji žino, ką Jūs norite padaryti. "Magic Mouse" pelės viduje esantis lustas veikia kaip smegenys, aptinkančios skirtumą tarp padėtos rankos, slinkimą darančio piršto, dviem prištais daromo braukimo ir paprasto paspaudimo. Tai protingiausia mūsų sukurta pelė. Mažiau toksinių medžiagų

„Mac“ kompiuteriuose nėra daugelio toksinių medžiagų. Visi „Mac“ ekranai yra be gyvsidabrio ir arseno, o vidinėse dalyse nėra polivinilchlorido (PVC) ir bromintų antipirenų (BFR).

2010 m. sausio 23 d., šeštadienis

MŪSŲ Valstybė Europos Sąjungoje - Europos tautų sąjungos narė, JŲ Valstybė baigia išnykti unitarinės Europos katile


Buvęs ilgametis Šiaulių miesto vyriausiasis dizaineris Vilius Puronas, kurio sukurta gigantiška “Geležinė lapė” neseniai Lietuvą pagarsino daugiau nei 100 pasaulio šalių, įsitikinęs, kad valstybė, kaip ir Tėvynė, yra nedaloma į JŲ ir MŪSŲ valstybes: “Tai - MANO Lietuva”. Šiauliečio įsitikinimu, mums valstybė duota Dievo, todėl ją reikia kurti, ugdyti ir branginti tokią, kokią turime. Komentuodamas ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO MANIFESTO teiginius, menininkas pripažįsta, kad Lietuvos valstybė šiuo metu serga, ir konstatuoja, kad sergančią Motiną reikia mylėti dar labiau - dvigubai, trigubai...Aš juk ją turiu - Lietuvos valstybę, mūsų Motiną. Mylimą. Jai parašiau kelias rimuotas eilutes. Naujos valstybės nesukursime, tvirtinu visu rimtumu. Pasidalysiu patirtimi, kurią sukaupiau Pakruojyje kuriant pasakišką Humoro, alaus ir varnų valstybę (HAV), kaip butaforinį valstybinį darinį, kaip administracinės sistemos daugiaaukštę parodiją. Ir konstituciją, ir himną, ir valstybinę heraldiką, ir apdovanojimus, ir viską, kas leistų tokiam valstybiniam dariniui garsinti Lietuvą sparnuotu šūkiu “Žmogus žmogui - varnas!”. Nes varnas varnui akies nekerta. Deja, kasdienybė sužlugdė gražiąją mintį, HAV valstybę ėmė dusinti laikotarpio partinės rietenos, provincijos apkalbos, bukaprotiškumas ar paprastas pavydas, nors šios valstybės karaliumi tebesu ir iki šiol. O kas yra būti karaliumi? Karalius visų pirma privalo būti vyras ir klausyti savo sąžinės, nes karaliaus žodis yra Dievo žodis. Šią juridinę formulę žinojo viduramžių monarchai, joje nėra dviprasmybių. Atsakomybė prieš istoriją remiasi sąvokomis, kurių nėra nė viename kodekse: vyriškumu, sąžine ir Dievu. Ja ir dabar gyvenu. Natūralu, kad tai, kas tiko viduramžiams ir HAV, netinka dabarčiai, plebėjams gudragalviams, besispraudžiantiems prie valstybinio lovio, nes “garbingoje kovoje laimi sukčius”. Tauta ir valstybė supriešintos (štai iš kur JŲ ir MŪSŲ valstybės). Ar tai aklavietė? Pažvelkime į save iš Amžinybės aukštumų: Lietuvos valstybė - mūsų tautos namai. Juk ne visos pasaulio tautos turi savo namus, todėl globokime ir mylėkime šią privilegiją. Privalu būti piliečiais, privalu ugdyti Tėvynę savo širdyse, neplepėti. Strategija labai paprasta, tūkstantmečių patikrinta. Išsprendę tautiškumą, išspręsime ir valstybiškumą.

MANO Lietuvai

Esi darbšti, gera, dora,
Tėvyne tūkstantmete,
Esi gyva, nors jau liga
Ant Tavo veido matos.
Į antrą tūkstantį žengi -
Garbingas jubiliejus...
Širdy sunku, kai prieš akis
Vien duona ir aliejus.
Matai burnojančias burnas,
Vadovų beprasmybes,
Savus ir svetimus niežus,
Kurie Tave apkibę.
Atgysi Tu ir jei luoša
Tu vargiai pastovėsi,
Vis tiek Tu būsi mums sava,
Vis tiek Tave mylėsim.

Mulatu Astatke & The Heliocentrics albumas „Inspiration Information“

Mulatu Astatke – garsus Etiopijos muzikantas ir aranžuotojas, Etiopijos džiazo tėvas ir gyva legenda, kurio vardas turėtų būti žinomas kiekvienam, kas domėjosi afrikiečių muzika.

„The Heliocentrics“ – puikus jaunų žmonių kolektyvas iš Anglijos, grojantis keistą, deformuotą dub-jazz-instrumentinį hip-hopą.

Šiame įraše jie susijungia groja drauge. Beje, „Inspiration Information“ – tai ne tik bendro Mulatu Astatke ir grupės „The Heliocentrics“ albumo pavadinimas. Būtent tokiu pavadinimu įrašų kompanija „Strut Records“ leidžia seriją diskų, kurių įrašuose dalyvauja džiazo meistrai ir gyvos legendos bei jauni elektroninės muzikos atlikėjai.

Tad daugiau apie šį albumą ir neverta nieko sakyti. Ir taip aišku, kad būtina tiesiog tai klausytis.

Tik keli žodžiai – tai energinga, gyva ir itin spalvinga muzika, kurioje gausybė instrumentų (fortepijonas, pučiamieji, smuikas, gitaros, galinga ritmo sekcija ir t.t.) sukuria stulbinamą muzikinę visatą, kurią įvardyti vien kaip „etno-džiazas“ būtų per nelyg siaura ir nyku.

Kažko čia esama iš „Tin Hat Trio“, kažko iš trip-hopo, dar iš kažkur... Bet kuriuo atveju tai tiesiog puikus muzikinis audinys išaustas talentingų kūrėjų.

Mulatu Astatke & The Heliocentrics „Masengo” butinai paklausyk!

2010 m. sausio 20 d., trečiadienis

2010 m. sausio 18 d., pirmadienis

SSG

2010 m. sausio 17 d., sekmadienis

Nauja nuoroda

http://www.youtube.com/watch?v=NRU1l3VJzEQ

poniabude


poniabude paprastoji

mouse

Pagoniu shventykla

ZIUREK

http://www.youtube.com/watch?v=NRU1l3VJzEQ

viliboras (mokestis už paskolintus litus), o kartu ir paskolos litais brangs

Palūkanų norma, už kurią Lietuvos komerciniai bankai vieni kitiems skolina litus (VILIBOR)

Mažėjantis viliboras gali paskatinti žmones vėl skolintis litais. Ir ypač jeigu vėl bus imta daug šnekėti apie lito devalvaciją,

tarpbankinės paskolų eurais palūkanos – EURIBOR.

Norintiesiems apskaičiuoti savo būsimas palūkanas jau už paimtus kreditus, bankininkai pataria prie viliboro (arba euriboro) pridėti 1 procentą, 1,5 procento ir 2 procentus. Pirma suma rodys vidutines galimas palūkanas už būsto paskolą, antra – už verslo, trečia – už vartojamąją.

Nefiksuotas palūkanas už komercinių bankų paskolas pasirinkusieji nuolat rizikuoja prarasti dalį pinigų dėl pabrangusio viliboro ar euriboro.